איריס גורן

איריס גורן

איריס גורן

תחומי הוראה: 

איריס גורן היא בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים במחלקה למחול ובעלת תואר מאסטר מאוניברסיטת ניו יורק במחול ובחינוך למחול, בעלת סטודיו בתל אביב, בו היא מלמדת קבוצות ויחידים את שיטתה -"מהתעמלות לתנועה".
לימדה תנועה, אימפרוביזציה וקומפוזיציה במוסדות רבים, וביניהם סטודיו יורם לוינשטיין למשחק, התיכון לאמנויות בירושלים, המכללה ע"ש דוד ילין בירושלים, התיכון והאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
בשני העשורים האחרונים פיתחה גורן שיטה ייחודית לתנועה ולעבודת גוף לזמרים, במסגרת עבודתה במחלקה הווקאלית של האקדמיה בירושלים. היום היא ממשיכה לעבוד בשיטתה גם בסטודיו בתל אביב. כמו כן, מנחה איריס גורן סדנאות לזמרים, למקהלות ולנגנים ברחבי הארץ ובחו"ל.
העבודה התנועתית עם זמרים בקבוצה כוללת מגוון רחב של התנסויות המיועדות לאפשר לזמר ארגון גופני נכון. העבודה מקנה לו כלים רבים ושונים מתחום התנועה, המרחיבים את הרפרטואר התנועתי ומאפשרים בטחון גופני, חופש הבעה ותנועה תוך שירה על הבמה.
העבודה האינדיבידואלית עם הזמר משלבת שחרור גופני מחד והעצמת התמיכה הנדרשת לשירה מאידך. כמו כן מתקיים תרגול בשירה במצבים שאינם עמידה, כגון ישיבה ושכיבה, או שירה תוך כדי תנועה בחלל.
בעבודה אישית ניתן לאבחן ולטפל בבעיות ספציפיות של הזמר בתחום הגופני: מתחים מיותרים, תנועות לא מודעות בזמן השירה ובעיות יציבה ונשימה.

שתף: