ד"ר יבגני צירלין

ד"ר יבגני צירלין

ד"ר יבגני צירלין

תחומי הוראה: 

יליד העיר נובוסיבירסק שברוסיה, שם שימש ככנר בתזמורת תיאטרון האופרה. סיים את לימודי התואר השני בכינור בקונסרבטוריון גורקי, ואת התואר דוקטור בניצוח בקונסרבטוריון לנינגרד בהדרכת ארביד ינסונס Arvid Jansons ובנו מריס ינסונס, Marris Jansons.

יבגני צירלין זכה בפרס בתחרות הניצוח הכלל סובייטית במוסקבה בשנת 1976. הוא ניצח על תזמורות רבות ברוסיה ביניהן, התזמורת הפילהרמונית של לנינגרד, התזמורת הסימפונית של מוסקבה, על תזמורת לנינגרד –מוסורגסקי אופרה ועוד.כמו כן ניצח על תזמורות בגרמניה, בלגיה צ'כוסלובקיה והונגריה. עם עלותו ארצה בשנת 1991 החל לנצח על התזמורת שלנו ונשאר אתנו לתקופה משמעותית ביותר של כ-7 שנים -עד לשנת 1998. במקביל, החל בפעילות כמנצח על תזמורות שונות בארץ ביניהן הקאמרטה הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, סינפונייטה רעננה ועוד.

יבגני צירלין עומד בראש מגמת לימודי הניצוח באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים והוא העמיד דור של מנצחים צעירים וביניהם אנה סושון, המנצחת בתיאטרון האופרה העירוני בוינה, ברק טל מנצח על אנסמבל סולני תל-אביב, גיא פדר, בני אוסט מנצח על תיאטראות בויימר, יניב דינור הזוכה בפרס יורי ארונוביץ במסגרת תחרויות האביב 2004 – 2005 ואחרים.

שתף: