ממלו גיטנופולוס

ממלו גיטנופולוס

ממלו גיטנופולוס

ממלו אורפאוס גיטנופולוס אחר ממובילי נגני הג'אז הישראלים על טנור סקסופון וחצוצרה.

כמו כן גם קומפוזיטור ומעבד. נולד בירושלים למשפחה מוסיקלית. סיים בהצטיינות ב-1975 את לימודיו בברקלי קולג אוף מיוזיק בבוסטון.שם למד עם המורה האגאדי הרברט פומרוי קומפוזיציה ועיבוד.

גר בניו יורק במשך 16 שנה. שם ניגן והקליט שלוש תקליטים עם תזמורתו של צארלי פרסיפ סופר בנד. 1)In Case You Missed It 2) No Dummies Allowed 3) Super Band.

וכמו כן ניגן כסולן וכתב עיבודים ל-Round About Midnight  - Willow Weep For Me וקטעים מקוריים – Desert Ship -  Vital Seconds.

ניגן עם האורגניסט   Jack Mcduff ועם The Mel Lewis Jazz Orchestra ובמקביל הופיעה עם התשיעיה שלו שבין חבריה היה Kenny Garrett- Brain Lynch - Jack walrath ב-Village Get - Jazz Forum  ובשידור חי בתחנת הרדיו של קולומביה –W.K.C.R.

ב-1988 חזר לארץ ולכך חלק פעיל בסינאת הגאז .הופעות רבות בפסטיבל הגאז הים האדום ופסטיבל תל-אביב. ב-1998 יצאה למסע הופעות מתעם משרד החוץ להודו עם החמישיה של דני גוטפריד. שמאוחר יותר הופיעה גם בפסטיבל הג'אז של רומא.

ב-1998 קיבל הזמנה מדייב ליבמן לכתב יצירה לקונצרט הגאלה של אירגון בתי הספר לגאז I.J.A.S שנערך בקולון גרמניה.היצירה The Song Of Thirds  הוקלטה על תקליטור על ידי W.D.R – והסולנים הם מייקל ברקר ודייב ליבמן עם תזמורת הביג בנד של קולון. ב-2013 ניגן בבודפשט במסגרת Europe’s Day .

 ב-2010 יצאה תקליטור בהרכב של חמישייה: Mamelo Gaitanopoulos Quintet Live At The Shablul Jazz Club. 

כיום הוא מלמד בבית הספר רימון לג'אז ולמוסיקה בתזמננו. ובאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

 

שתף: