המחלקה לביצוע ג'אז

המחלקה לביצוע ג'אז

ראש המחלקה - מר יובל כהן

סדנאות אמן - המחלקה לביצוע ג'אז - מרץ 2022

 
 

המחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה פועלת בתוך הפקולטה למוסיקה רב-תחומית ומקיימת קשר אקדמי ואומנותי רציף עם המחלקה ליצירה, המחלקה הווקאלית הרב-תחומית, המחלקה המזרחית, והפקולטה למחול.

תכנית הלימודים של המחלקה משלבת הקניית מיומנויות נגינה בסגנונות הג'אז השונים. תחומי הלימוד מתמקדים במיומנות האלתור, פיתוח שמיעה, לימודי הרמוניה, היסטוריה של הג'אז, האזנה, ניבים בשפת הג'אז על ציר הזמן, וקצב.

בנוסף למיומנויות הביצוע בתחום הג'אז, קיימים ערוצי לימוד המתמקדים ביצירתיות: שיעורי הלחנה ועיבוד מוזיקלי כמו עיבוד לכלי קצב, עיבוד להרכבי נשיפה קטנים, עיבוד לביג בנד ועיבוד ווקאלי.

הלמודים מתקיימים במסגרת  שיעורי כלי יחידניים עם מיטב מוזיקאי הג'אז בארץ, הרכבי נגינה שונים ושיעורים כיתתיים.

אנו מארחים סדנאות אמן מהארץ ומחו"ל, משתתפים בפסטיבלי ג'אז שונים, מקיימים תחרויות ג'אז, נגינה בצוותא במסגרת ג'אם סישיין שבועי, בחינות מעבר שנתיות, והפקת רסיטל  בסיום מסלול הלימוד.

מלבד הלימוד המגמתי בתחומים ספציפיים, ניתן דגש להרחבת אופקים והשכלה כללית על בסיס המסורת המוסיקלית הקלאסית.

הסטודנט במחלקה חשוף למגוון רחב של סגנונות מוסיקליים שונים הנטמעים בתוך עולמו היצירתי והופכים אותו למוסיקאי רב-תחומי, עכשווי ומאתגר. 

כחלק מתפיסת העולם של ראשי התכנית ניתן דגש לא רק על שכלול יכולת הנגינה והאלתור של תלמידי  המחלקה, אלא גם על חיפוש קולם האישי כנגנים וכיוצרים ישראלים בתחום  הג'אז והמוסיקה בכלל.

תלמידי המחלקה יוכלו במהלך לימודי התואר לקחת חלק  במסגרת חילופי סטודנטים  ולשהות  סמסטר שלם באחד ממוסדות הג׳אז היוקרתיים בעולם, עמם יש לאקדמיה קשר רציף.

סיום המסלול מקנה תואר ראשון.

 

חדשות ואירועים

חדשות ואירועים