פרויקטים עם בני הגיל השלישי (בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטונדטים והמשרד לשיוויון חברתי)

פרויקטים עם בני הגיל השלישי (בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטונדטים והמשרד לשיוויון חברתי)
  • המקהלה הרב דורית-  המקהלה הרב דורית מורכבת מקשישים ומסטודנטים המגיעים לשיר איתם בחזרה פעם בשבוע במתנס קרית מנחם. המפגשים הרב דוריים האלו מאפשרים לקשישים מפגש עם צעירים שממלא אותם בשמחה סביב העשייה המוזיקאלית. על הפרויקט מנצח/ת סטודנט/ית ומלווה את המקהלה פסנתרן/ית. במהלך השנה ישנם מספר קונצרטים שהמקהלה שרה בהם.
  • "מלחינים בעקבות זיכרון"- במסגרת הפרויקט מפגישים סטודנטים להלחנה עם קשישים מירושלים. המפגשים מתרחשים בביתם של הקשישים ומטרתם להפיג את בדידותם ולאפשר להם ליצור תקשורת ושיח סביב סיפורי החיים שלהם. בעקבות הסיפורים של הקשישים ומתוך המפגש, הסטודנטים המשתתפים כותבים יצירה המוקדשת לקשיש איתם נפגשו והיא מבוצעת בסוף השנה בקונצרט מרגש שמגיעים אליו כל הקשישים ובני משפחותיהם. 
  • מלב"ב- שלושה פרויקטים המתקיימים במסגרת מרכז היום מלב"ב לקשישים בעלי דמנציה ואלצהיימר בגבעת משואה. מחקרים מגלים כי קשישים אלו ממשיכים להגיב בחיוב למוזיקה בכל שלבי המחלה. הפרויקטים כוללים מסגרת של מקהלה של קשישים עליה מנצחת סטודנטית, טריו המגיע לסדרה של הופעות פעם חודש ופרויקט של סדנאות תנועה במועבר על ידי סטודנטים מהפקולטה למחול.

 

חדשות ואירועים

No news and events in this department