פשוטות - מופע במסגרת פסטיבל ישראל של הכוריאוגרף רונן יצחקי בשיתוף סטודנטיות מהפקולטה למחול

פשוטות - מופע במסגרת פסטיבל ישראל של הכוריאוגרף רונן יצחקי בשיתוף סטודנטיות מהפקולטה למחול
ג, 15 יוני 2021, 20:30
הוסף ללוח שנה
תיאטרון ירושלים
בהשתתפות: 

כוריאוגרפיה: רונן יצחקי / דרמטורגיה: תמי יצחקי / מוזיקה מקורית: גדעון לבינסון  / מיקס: רועי זוארץ /  רקדניות יוצרות: קורנליה לך, טלשלום שק, ענבל רונן, ויולה גספרוטי, טליה ואקנין, נטע הייניק, מאור אלפסי, נעמה אבני /  ניהול חזרות: קרין לדרמן / ניהול הפקה: הדס קדרון / תלבושות: נטע הייניק / טקסטים: עמיחי חסון / תודה לאקדמיה למוסיקה ולמחול על השותפות / בתמיכת: משרד התרבות – המדור למחול, עיריית ירושלים, בין שמיים לארץ ופסטיבל ישראל

צילום: רלי אברהמי

לכתבה על היצירה >

 

בתכנית: 

רונן יצחקי בעקבות הסרט "בירושלים" של דוד פרלוב: ב-1963 יצר הבמאי דוד פרלוב את "בירושלים", סרט תיעודי-פיוטי על בירתה החצויה של המדינה הצעירה. את הפרובוקציה בסרט סיפקה אישה חרדית אלמונית, שלימים נודעה כזלדה המשוררת. "כל קבצן זה אולי המשיח", אמרה כשהיא יושבת במטבח ביתה ומספרת על ירושלים של המדרש ושל המציאות. 

הסרט שמתעד את המשיחים פוטנציאליים, קבצניה של העיר, לא היה לרוח "שירות הסרטים הישראלי" שמימן את הפקתו, והממסד דרש להסיר את הסרט ולצלמו מחדש. הדרישה החריפה הובילה למסכת של חיכוכים והפגנות. המחאות הגיעו לפתחו של ראש הממשלה דאז לוי אשכול, ופסיקתו הייתה כי הסרט ראוי להקרנה. 

הכוריאוגרף הירושלמי רונן יצחקי מהרהר בסרט, בפרשייה שהצית ובדמותה המהפכנית והנועזת של זלדה, ומציב במרכזה של יצירה חדשה קבוצת נשים – משיחות בפוטנציה, פליטות, קבצניות. הן מבטאות בגופן את הטלטלה, הניגודיות ואת בליל השפות שמייחדים את העיר הזאת, את הסיפורים והקונפליקטים שעולים מתוכה, ולבסוף גם את הבקשה לאיזון. 

שתף: