דוד זבה

דוד זבה

דוד זבה

תחומי הוראה: 
תפקידים באקדמיה: 
ראש המחלקה הווקאלית

יליד חיפה, בעל תואר מאסטר בקומפוזיציה ובזמרה בהצטיינות יתרה מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א. כתב מוסיקה ועיבודים לתאטרון, למקהלות ולתזמורות, שר תפקידי סולו באורטוריות ואופרות עם רוב התזמורות בארץ.

זכה במלגות קרן-שרת, קרן "מוסט" והאופרה הישראלית, "המכון הישראלי לאומנות הזמרה" ובמקום ראשון בתחרות האקדמיה בזמרה. לימד זמרה בביה"ס לשירת המקהלה ובתיכון "אלון".

השתתף בהפקות רבות של האופרה הישראלית כפסנתרן, סולן ומתרגם. בין תרגומיו לאופרה: "עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני", "בילי באד", "העטלף", "כרמן", "הספר מסויליה", "סינדרלה", "שיקוי האהבה", "חליל הקסם", "המבול של נח" ועוד. הופיע בביצועי בכורה ובהקלטות של אופרות מקוריות. השתתף כקורפטיטור בפסטיבל "מוסיקה טיצ'ינו" בשוויץ. השתתף בסיורי קונצרטים רבים ופסטיבלים בינלאומיים כזמר, פסנתרן ומנצח.

היה בין מייסדיי להקת "אופרה אחרת", זכה לשבחי הביקורות, וכיהן כמנהל המוסיקאלי שלה.

כמנצח באופרה הישראלית ניצח על הפקות של "חליל הקסם", "שיקוי האהבה", "סינדרלה", "לה-טרויאטה" ו"מנון לסקו". ניהל מוסיקאלית, תרגם והשתתף במספר פרוייקטים של האופרה הישראלית בקהילה – הפקות קהילתיות של אופרות בשילוב אוכלוסיה מקומית ברמלה, אשקלון, ירושליים, נתניה, שכונת התקווה, נווה אליעזר ועוד.

כיום מכהן כמנהל הסטודיו לאמנים צעירים של האופרה הישראלית, מנצח הבית של תזמורת סימפונט רעננה, מנצח באופרה הישראלית, מנהל מוסיקאלי של סדנת האופרה של האקדמיה בירושלים, מנהל מוסיקאלי ומנצח של שתי מקהלות, משתתף בפסטיבלי מקהלות בעולם ומופיע דרך קבע בקונצרטים והקלטות כפסנתרן, זמר ומנצח.

מזה שנתיים מרבה להופיע בפארודיה מוסיקאלית מפרי עטו: "אופרה בטירוף", מופע יחיד בליווי הפסנתרנית אירית רוב.

שתף: