פרויקטים עם ילדים ונוער (בשיתוף פעולה עם פר"ח וות"ת)

פרויקטים עם ילדים ונוער (בשיתוף פעולה עם פר"ח וות"ת)

בתי ספר ומגמות מוסיקה

  • בית ספר לוריא- הפרויקט הוא חניכה אישית של תלמידים מבית הספר לוריא. בית הספר אומץ לפני כמה שנים על ידי האקדמיה והתלמידים שם לומדים שיעורי מוזיקה ומחול. כל סטודנט מקבל עד 3 תלמידים ומשמש חונך אישי שלהם- עזרה בשיעורי בית, ליווי רגשי, אפשר לשחק איתם ובעיקר להיות להם כאחים בוגרים. בנוסף בגלל שבית הספר מתמקד במוזיקה ומחול אפשר ורצוי לשלב במפגשים לימוד וחוויה של מוזיקה/מחול. 
  • בית ספר איבדא- הפרויקט הוא חניכה אישית של ילדים מבית הספר איבדא המתמקד בשיעורי מוזיקה ומחול והוא בין בתי הספר התיכון הבודדים במזרח העיר שעושה זאת. כל סטודנט מקבל כמה תלמידים ועיקר העבודה היא שיעורי מוזיקה פרטניים על כלי והובלת פרויקטים בית ספריים הקשורים בלימודי המוסיקה.
  • חוות הנוער הציוני- בחוות הנוער הציוני ישנה פנימייה עבור נערים, עולים חדשים (בעיקר מבריה"מ) שם הם לומדים את לימודי התיכון שלהם ומתגוררים. בחווה, ישנה מגמת מוזיקה והפרויקט הוא חניכה אישית של נערים ובעיקר עזרה בתחום התיאוריה לקראת הבגרות במוזיקה.
  • מגמת הצוללת הצהובה- מגמת המוזיקה של הצוללת צהובה היא מגמה אזורית הנותנת מענה לנערים מנגנים שבבית הספר שלהם אין מגמת מוזיקה. פעם בשבוע נפגשים התלמידים לשיעורי תאוריה והרכבים בצוללת הצהובה. בפרויקט, הסטודנטים משמשים כחונכים ועוזרים לתלמידים בתחום התאוריה לקראת הבגרות.

 

קונסרבטוריונים ומסגרות מוסיקאליות

  • לימוד פסנתר- לימוד שיעורים פרטיים בפסנתר לילדים ונערים מרקע סוציו-אקונומי נמוך אשר אין ביכולתם לממן שיעורים פרטיים בשכונת קרית מנחם ובשכונת קטומנים.
  • תזמורת נוער אשכול נגב מערבי- התזמורת מאפשרת לנערים מוזיקאים מוכשרים מאזור הדרום להשתלב במסגרת מוזיקאלית מקצועית שפותחת להם דלתות לעולם המוזיקה. הסטודנטים משמשים כמובילי סקציות וחונכים. החזרות מתקיימות פעם בחודש כל פעם ברשות אחרת בדרום (נתיבות, שדרות, אשכול ועוד..). בסוף כל חזרה מתקיים קונצרט לקהילה.  
  • "קולות שבלב"- הפרויקט נולד מתוך צורך להרחיב את מאגר הרפרטואר המקורי למקהלות ילדים ונוער בישראל. כל סטודנט חובר למקהלת ילדים ונוער אחרת בארץ, מכיר אותם ואת היכולות המוזיקליות ועל בסיס ההיכרות כותב יצירה במיוחד עבור המקהלה. בסוף השנה ישנו קונצרט בו כל המקהלות נפגשות לשמוע את התוצרים. 

 

פרויקטים עם "נוער קצה"

  • החוט המשולש- החוט המשולש הוא מרכז יומי אליו מגיעים נערים הזקוקים למקום מכיל ותומך. במרכז הזה הם יכולים לקבל תמיכה, ארוחה חמה, ליווי של עובדת סוציאלית ומגוון רחב של פעילויות. במרכז ישנו חדר מוזיקה מאובזר שהנערים מבלים בו, מנגנים, ולומדים מוזיקה. הסטונדטים מגיעים למרכז לפגוש את הנערים, לנגן איתם, לפעמים גם להעביר שיעורים פרטיים ובעיקר להיות להם לאוזן קשבת.
  • ברנקו וייס בת ים- בית הספר ברנקו וייס בת ים מאפשר לתלמידים שנשרו מלימודים במוסדות אחרים לסיים 12 שנות לימוד בזכות היחס האישי המיוחד והחם שהם מקבלים. בית הספר משקיע בתחומים שונים ובין היתר יש בו חדר מוזיקה ומורה למוזיקה שנפגשת עם תלמידים המביעים רצון וכישרון. בפרויקט כל סטודנט נפגש עם 3 תלמידים קבועים. המפגשים יהיו סביב נגינה, שירה, ליווי רגשי ובעיקר חשיפה לעולם המוזיקה. במהלך השנה יכתבו הסטודנט והנערים איתם הוא עובד קטעים מוזיקליים. כל הקטעים יוצגו בסוף השנה במופע סיום.  

   

 

 

News & Events

No news and events in this department