האופרה לה קנטרינה - בביצוע תלמידי האקדמיה בשיתוף עם האופרה הירושלמית

האופרה לה קנטרינה - בביצוע תלמידי האקדמיה בשיתוף עם האופרה הירושלמית
יום רביעי, 2 ינואר 2019, 18:00 עד יום חמישי, 3 ינואר 2019, 20:00
הוסף ללוח שנה
אולם 221, קומה 2, בניין האקדמיה
בהשתתפות: 

           

כיתת האמן והאופרה הופקו בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות

 

ניצוח וצ'מבלו: עומר אריאלי
בימוי: גבריאלה ריביס

הרכב כלי - תלמידי האקדמיה:
כינור: ים כהן-רות, שיר טאייב, נמרוד גאון, אמיתי עצמון
ויולה: גלינה קורינטס
צ'לו: אימאן חלמי
קונטרבס: רון ופריק
חליל: סוזנה ויראג, פרוזי פורו
אבוב: סוזן קוך
קרן יער: שלומי עיני, גיא ארמון

זמרים:
גספרינה: רומי זליג, סופרן / יעל גיל, סופרן
אפולוניה: ענבל בריל, סופרן / מאשי גוסליצר , סופרן
דון פלג'יו: עפרי גרוס, טנור / סטס דוידוב, טנור
דון אטורה: מרווה קורן, סופרן / דימה עאזר, סופרן

בתכנית: 

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בשיתוף האופרה הירושלמית, יעלו את האופרה "לה קנטרינה" – "הזמרת", מאת המלחין יוזף היידן. האופרה חוברה בשנת 1766.

 

האופרה תבוצע במועדים הבאים:

2.1 - כניסה חופשית:
מופע ראשון בשעה 18:00 
מופע שני בשעה 20:00 
 
3.1 - כניסה בתשלום (רכישה במזומן במקום): 20 ש"ח לכרטיס יחיד, 30 ש"ח לזוג כרטיסים:
מופע ראשון בשעה 18:00
מופע שני בשעה 20:00 

 

האופרה הירושלמית נוסדה בשנת 2011, כשמטרותיה העיקריות הן להעניק לירושלים אופרה משלה עם הפקות איכותיות, ולקדם זמרים, יוצרים ישראלים ועולים חדשים מוכשרים לצד אמנים מנוסים מהארץ ומחו''ל.
עד היום העלתה האופרה הירושלמית שבע אופרות מלאות ועוד מספר הפקות קטנות יותר, והיא משתפת פעולה עם התזמורת הסימפונית אשדוד ועם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בנוסף לכך, מקיימת האופרה הירושלמית סדנאות לפיתוח קול בשכונות מצוקה בהתנדבות.
הפקות עיקריות של האופרה הירושלמית: "דון ג'ובאני" מאת מוצרט (אוקטובר 2013, בחצר מגדל דוד). "נישואי פיגרו" מאת מוצרט (דצמבר 2014, בירושלים ובאשדוד). "מאדאם באטרפליי" מאת פוצ'יני (2015, בירושלים ובאשדוד). ''הספר מסביליה'' מאת רוסיני (2016, בירושלים ובאשדוד). ''חליל הקסם'' מאת מוצרט (2017, בירושלים ובאשדוד). "הנזל וגרטל" מאת הומפרדינק (2018 בירושלים). "כך עושות כולן" מאת מוצרט (2018 בירושלים ובאשדוד). האופרה "הזמרת" מאת היידן בשיתוף פעולה עם האקדמיה למוסיקה בירושלים, בדצמבר 2018/ינואר 2019.

 

גבריאלה ריביס, בריטון, במאי: זוכה תחרות ספולטו הבינלאומית וחבר האקדמיה של ורונה. גבריאלה ריביס הופיע בבתי האופרה החשובים ביותר של איטליה, כגון: האופרה של רומא, טורינו, פירנצה, ונציה, בולוניה הארנה של ורונה, פלרמו ואחרים. הקריירה הבינלאומית שלו כוללת הופעות בבתי אופרה בספרד, גרמניה, איטליה, יפן, יוון ורוסיה. הוא אורח קבוע באופרה של מונטה קרלו ומוזמן לבתי האופרה החשובים כמו האופרה של ציריך, האופרה הישראלית בתל אביב, פסטיבל פרלדה (ספרד), פסטיבל אמנויות באוראנז' (צרפת), התיאטרון הלאומי של פראג (צ'כיה), רייקה (קרואטיה), קזאן (רוסיה), מאריבור (סלובניה) ועוד. 

 

עומר אריאלי, מנצח: גדל בפירנצה שם למד כינור, פסנתר, מוסיקה קאמרית וקומפוזיציה. עבד מגיל צעיר כפסנתרן בפסטיבלים "פייזולינה" פירנצה ו"פוצ'יני" טורה דל לאגו, באופרה של רומא ובארנה של ורונה. למד ניצוח באקדמיה למוסיקה בירושלים אצל מנדי רודן, ובהוכשולה של וינה אצל לאופולד האגר, הווארד ארמן, פאול גולדה וארווין אורטנר. עבד כמדריך זמרים ומנצח בבתי אופרה ובפסטיבלים רבים באוסטריה, גרמניה ואיטליה. זכה בפרס הראשון בתחרות "בלוודרה" בווינה (2002) ובקרן בפריס (2005) EAJC. עוד עבד כמאמן של זמרים מפורסמים: מ. קרידר, ד. פאלי, סי. גסדיה, ר. ג'ירולאמי, הוי הה, איי. הוסה. ניצח על תזמורות חיפה, רעננה, אשדוד, הפילהרמונית של דורטמונד, האמריקן סימפוני, תזמורת מדרנה ותזמורות סטודנטים וחובבים. הוא משמש כמנהל המוסיקלי של האופרה הירושלמית, סדנת האופרה של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ותזמורת חובבי המוסיקה בירושלים.