סימפוניית חורף - קונצרט לזכרו של הנשיא החמישי של מדינת ישראל יצחק נבון

סימפוניית חורף - קונצרט לזכרו של הנשיא החמישי של מדינת ישראל יצחק נבון
יום חמישי, 5 ינואר 2017, 22:00
הוסף ללוח שנה
אולם ימק"א, רחוב המלך דוד 26, ירושלים
בהשתתפות: 

מנצח - פרופ' איתן גלוברזון

סולן - אלכסנדר פבלוסקי

התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן פותחת את העונה בקונצרט מרתק וסוחף, המוקדש לזכרו של הנשיא החמישי של מדינת ישראל יצחק נבון, יושב ראש הועד המנהל (2004-1994) ונשיא כבוד של האקדמיה.

איתן גלוברזון: "שתיים מהיצירות בתוכנית מביטות לאחור על אחד מגדולי המלחינים בכל הזמנים, יוהאן סבסטיאן באך". ומסביר כי "היצירה הפותחת את הקונצרט, "סימפוניקנטטה" מאת המלחין הישראלי יונתן קרן, וכן הפרק האחרון מתוך הסימפוניה הרביעית של ברהמס קיבלו את השראתם מכורלים מתוך קנטטות מאת באך". יונתן קרן הוא אחד הבולטים בדור הצעיר של מלחינים ישראליים. הוא זכה בפרסים רבים ויצירותיו מנוגנות על במות הקונצרטים החשובות בעולם. 

בתכנית: 

יונתן קרן סימפוניקנטטה (בכורה עולמית) 

מוצרט קונצ'רטו לכינור מס' 5

בנגינת הסולן אלכסנדר פבלובסקי

ברהמס סימפוניה 4

 

 

לרכישת כרטיסים:

יצחק נבון, הנשיא החמישי של מדינת ישראל, נודע בפעילותו הציבורית הענפה, אך בד בבד היה איש רוח ויצירה. חיבתו למוזיקה הייתה רבה והוא הכיר בחשיבותה של המוזיקה כפי שבאה לידי ביטוי בסיפור המופלא על שאול ודוד: "ולקח דוד את הכינור וניגן בידו ורווח לשאול וטוב לו וסרה מעליו הרוח הרעה". (שמואל א', ט"ז; כ"ב). כנבחר ציבור אשר מילא כל תפקיד בחייו מתוך אהבת העם והמדינה, הוא עמד על התפקיד החשוב שהאקדמיה למוזיקה ולמחול ממלאה בעיצוב צביון החברה בירושלים, ובראייה הכוללת יותר טען כי: "עתיד המדינה טמון באיכותה, ואיכותה נובעת מרמת האמנות, המדע והמוסר." ראייה זו היא שהובילה אותו לעמוד בראש הוועד המנהל של האקדמיה שנים רבות ולימים לשמש נשיא כבוד של מוסד זה.

בקונצרט זה מארחת האקדמיה למוזיקה ולמחול נציגים של "בית שלום יפן", אגודת נוצרים יפנים ידידי ישראל, המבקרים בימים אלו בארץ. יצחק נבון היה ידיד אמת של מייסד הארגון, האב טקג'י אוצקי, וייסד בארץ עמותת ידידים הנקראת היום עמותת ידידי 'בית שלום יפן' בישראל ע"ש יצחק נבון. אנשי "בית שלום" מביעים את אהבתם העמוקה לישראל בתפילה, בשירה ובמוזיקה החוצה מרחקים, גבולות ודתות.  במלאות שנה לפטירתו של הנשיא יצחק נבון מוקדש קונצרט זה לזכרו ולפועלו הרב. יהי זכרו ברוך.  

אלכסנדר פבלובסקי, כנר ראשון של הרביעייה הירושלמית, אלכסנדר פבלובסקי, מרבה להופיע ככנר סולן עם תזמורות, ובהרכבים קאמריים שונים. בשנת 2004 הקים את דואו מונטיפיורי עם הפסנתרנית אלה פבלובסקי על מנת להגשים את רצונו להרחיב ככל הניתן את הרפרטואר לכינור. נוסף על הופעותיו הרבות ברביעייה הירושלמית, הופיע אלכסנדר כסולן עם התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הקאמרית של קייב, תזמורת הפסטיבל של לודוויגסבורג, התזמורת הסימפונית של ראשון לציון והקאמרטה הישראלית ירושלים. משנת 2008 מכהן כמנהל אמנותי של הפסטיבל והסמינר הבינלאומיים למוסיקה קאמרית בזאיסט, הולנד.

אלכסנדר פבלובסקי נולד בקייב, אוקראינה, ולמד פסנתר וכינור בבית הספר התיכון שליד האקדמיה הלאומית למוסיקה ע"ש צ'ייקובסקי. בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. זכה בפרסים רבים, בהם: פרס אילונה קורנהאוזר, פרס ראשון בתחרות בראון-רוג'ר-זיגל, ובתחרות "האמן הצעיר" של "קול המוסיקה".

שתף: