1 על 1: שיחות על מחול, ארוע סיום משודר של התכנית לתואר שני במחול תשפ"א

1 על 1: שיחות על מחול, ארוע סיום משודר של התכנית לתואר שני במחול תשפ"א
א, 21 פברואר 2021, 18:30
הוסף ללוח שנה
שידור ישיר ביוטיוב
בתכנית: 

הלינק לשידור : https://youtu.be/vGc-5RQZado

הצצה אל אחורי הקלעים של עבודות הגמר תשפ"א

סמסטר א בתוכנית לתואר שני במחול, הסתיים!
רב הלמידה במהלך הסמסטר התרחשה בזום בשל מגבלות הקורונה. אך למרות זאת התרחשו תהליכי למידה משמעותיים ומגוונים. מוזמנים לצפות במבחר עבודות ריקוד מצולמות שהן התוצרים מתוך הקורסים השונים.

18:30: מקבץ ראשון

נעם כרמלי; מראיינת רוני אדר| גליה אבידר; מראיינת בת אל תורתי סקורניק| אפרת נחמה; מראיינת צופית  גורן| מעיין גור; מראיינים ואטן כיאל ודפנה עפרון| אלה מרק; מראיינת ענת סגל זהבי

20:15: מקבץ שני

אלעד לבנת; מראיינת נטע ליפשיץ| שלומית פונדמינסקי; מראיינת דפנה עפרון| עתליה באומר; מראיינת אלישבע רזווג|  יעל שילריסמין משולמי

ראש התכנית לתואר שני במחול - ד״ר דנה בר

דקאן הפקולטה למחול - ד״ר ורד אביב

תכנית הלימודיםM.Dance,  באקדמיה למוסיקה ולמחול, כוללת התמחויות בכוריאוגרפיה או בביצוע מחול. התוכנית מקנה ליוצרים ולמבצעים כלים לפיתוח דרכי יצירה אישיות ואוניברסליות וכלים ליצירת נקודת מבט אמנותית משוכללת ומושכלת, בתחום המחול. התכנית שמה במרכזה את הידוק השיח בין העשייה האמנותית במחול לבין השדה העיוני הנרחב של התחום. 

עבודות הגמר של מסימי תשפ"א, יוצגו במתכונת שונה מבשנים רגילות. בשל משבר הקורונה והמגבלות על מופע חי, יוצגו קטעים מתוך העבודות המצולמות במסגרת אירוע משודר. בנוסף סטודנטים מהתוכנית לתואר שני במחול יראינו את בוגרי תשפ"א על תהליך יצירת עבודות הגמר וכיצד שנת הקורונה עיצבה את יצירתם. באמצעות הראיונות תתאפשר הצצה אל אחורי הקלעים של התהליך היצירתי.

 
עבודה של דפנה עפרון, נגה גורל, נעה אזרחי ועינת רווה, מתוך הקורס משחזור לגילום מחדש בהנחיית ד"ר שרי אלרון. עינת רווה על תהליך השחזור: את היצירה הגאונית Quad של סמואל בקט, בחרנו לגלם מחדש במסגרת הקורס "משחזור לגילום מחדש", בהנחיית ד"ר שרי אלרון. ביצירה המקורית, משתקפת איכות נקייה ו"סטרילית", תוך הצגת דמויות זהות לחלוטין בפעולותיהן, באופיין ובהתנהלותן. בשונה מבקט, החלטנו להוציא את היצירה אל החיים "האמיתיים" שבחוץ, ולפגוש את עצמנו דרכה. בחרנו שלא לעסוק במחיקתה של השונות שביננו. המסלולים שעשינו בתהליך היו מפותלים ומפתיעים, וכלל לא דמו למשמעות המטאפורית של הריבוע של בקט. בתהליך כמו גם בהליכה, השתקפו השתנות, ערנות, הקשבה ורגישות. בדיוק כמו ההליכה שאנו מבקשות לנו בדרך החיים עצמם.
 
 

עבודות של זוהר קרני ורן בן דרור מתוך קורס כוראוגרפיה בהנחיית יסמין גודר.

 

3. https://youtu.be/cHRCw6waEO4

 

מקבץ עבודות ריקוד המתייחסות לטקסט כתוב מאת נעה אזרחי, נטע ליפשיץ, שירי חדד, איצ'ינה שרבין, אלישבע רזווג, עינת רווה, צופית גורן, בת אל תורתי סקורניק, ואטן כיאל.

 

מתוך הקורס אלמנטים דרמטיים בקומפוזיציה בהנחיית רונית זיו.