סמי חשיבון

סמי חשיבון

סמי חשיבון

יליד כפר כנא, 1970. בשנת 1993 ייסד את תזמורת "אלפאראבי" ושימש כמנצחה, מנהלה המוסיקלי והכנר הראשון שלה. התזמורת מתמחה בביצוע יצירות ערביות קלאסיות והופיעה מספר  פעמים על בימת בית האופרה בקהיר.

סמי ח'שיבון הוא המנהל המוסיקלי והכנר של הרכב "טריו אלפאראבי" המופיע בארץ ובחו"ל והמתמחה בביצוע יצירות  אינסטרומנטאליות מהרפרטואר המזרחי. כמו כן מנגן ההרכב עיבודים ויצירות מקוריות מפרי עטו של סמי ח'שיבון.

סיים בהצטיינות לימודי תואר שני בביצוע כינור בפקולטה לאמנויות הביצוע באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. משנת 2001  נמנה על סגל המורים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים שם הוא מלמד מקצועות תיאורטיים, נגינה בכינור ושירה ערבית. בעבר  כיהן בתפקיד "מדריך ארצי" בתחום המוסיקה מטעם משרד החינוך וכן היה מרצה במחלקה למוסיקה באוניברסיטת בר אילן. כתב ספר לימוד להוראת כינור ערבי בראייה מודרנית  ושלושחוברות העוסקות בסולפג' ובפיתוח  השמיעה המודאלית ובפיתוח  הטכניקה של  השירה הערבית.

סמי ח'שיבון מופיע ככנר סולן עם תזמורות והרכבים שונים בארץ ובחו"ל וכן מרבה להופיע כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, יחד עם אנסמבל "שש-בש" - הרכב יהודי-ערבי. במסגרת פסטיבל העוד הבינלאומי בירושלים זכה בפרס ראשון לעידוד מצוינות הביצוע לשנת 2005. ככנר סולן וכמאלתר ידוע, סמי מלמד לעיתים קרובות בכיתות אמן לכינור, מנהל מופעים של גילוי כישרונות צעירים ושל תכניות  מוסיקליות של רשות השידור.